Showroom Tecline – podwodna przestrzeń szkoleniowo-handlowa

Projekt: 2019

Realizacja: 2019

Unikalna przestrzeń

Nasz najnowszy projekt został przygotowany dla polskiej firmy specjalizującej się w produkcji wysokiej klasy sprzętu do nurkowania – Tecline. Firma zatrudnia wybitnych specjalistów, którzy opracowują na jej zlecenie każdy element niezbędny do profesjonalnego nurkowania, zaczynając od płetw i masek na zaworach, na manometrach, a nawet bojkach nurkowych kończąc. Ich asortyment jest ogromny.

Miejsce, które chcieli stworzyć, nie miało być w żadnym razie sklepem, raczej przestrzenią do prezentacji produktów ale również prowadzenia szkoleń. Ponieważ produktów było dużo, żeby uniknąć efektu straganu, wiedzieliśmy, że musimy maksymalnie uporządkować przestrzeń. Dodatkowo od początku wiadomo było, że w lokalu będą prowadzone szkolenia. Centralnym elementem projektu tego wyjątkowego wnętrza stał się więc obracany rzutnik pozwalający wyświetlać obrazy na każdej z czystych białych ścian.

Ergonomia w projekcie, czyli jak stworzyć elastyczny wystrój wnętrza

Produkty zostały wyeksponowane na trójkątnych ekspozytorach (ich kształt wynikał z większej łatwości ich zsuwania i magazynowania w przeciwieństwie do ekspozytorów na planie kwadratu), które dodatkowo są na kółkach, więc w czasie prezentacji łatwo nimi manewrować. Żeby gumowe kółka mogły bez problemu toczyć się po całym wnętrzu, posadzka została wykonana z idealnie gładkiej żywicy epoksydowej w jasnoszarym kolorze. Ten sam kolor został powtórzony na ścianach do wysokości 50 cm – wywołuje to wrażenie, że klienci znajdują się poniżej poziomu wody. Żeby dodatkowo to podkreślić, na ścianie pojawił się miernik wysokości, gdzie 0 zaczyna się od poziomu wykończonej ściany.

Głównym elementem jest jednak kubik skrywający zaplecze socjalne i toaletę. Żeby go zamaskować, obłożono go specjalnie trawioną miedzią, do której przykręcone zostały manometry, koła i rury imitujące wrak zatopionego okrętu podwodnego – Święty Graal nurków.

Morskie opowieści

Inwestorzy zwrócili uwagę, że wrak nie powinien być zardzewiały: wtedy oznaczało by to, że został już wyciągnięty na brzeg i nie jest już niczym interesującym. Wraki, które są pod wodą, mają specyficzną turkusową barwę, są obrośnięte nalotem. Firma wykonująca zabudowę wykonała wiele prób, by uzyskać właściwy efekt, który wszystkich zadowoli.

Mimo niewielkiej powierzchni kubiku, w którym znajduje się zaplecze, efekt w sterylnym wnętrzu jest piorunujący. Dodatkowo wc od wewnątrz zostało wytapetowane zdjęciami wybitnej fotografki Ireny Stangierskiej, a efekt znajdowania się pod wodą spotęgowały lustra przyklejone do sufitu.

Ostatnim pomieszczeniem w lokalu jest znajdujące się za potężnymi przesuwnymi drzwiami laboratorium. Surowego, sterylnego efektu dopełnia nieotynkowany sufit z instalacją elektryczną poprowadzoną natynkowo.

Zobacz pozostałe projekty realizowane przez pracownię Sojka Wojciechowski

Showroom Tecline – podwodna przestrzeń szkoleniowo-handlowa

view

Kawiarnia Śmietankowe

view

Apartament Powiśle

view